RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

brodwaymı az yakar fairwaymı

+8
mitmustafa
onuruyar
fairwayBATU
drahreis
vatoz00
Elbruz
VetApex!
okan sen
12 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
vatoz00

Doğum tarihi : 02/03/80
Aracınızın Modeli : fairway

brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: brodwaymı az yakar fairwaymı   brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty2009-03-11, 13:52

Günes demiş ki:
oke ben dedim ama sorun ki anlatayım. Smile ben bir yerden başladım valla. gerisi size kalmış.Smile öner bakalım ben yanlış anlamam canını sıkma.

usta anlattıklarını parçaların fotosunu çekip üzerinde oklarla ve yazılarla fotolarda ekleme yaparak aktarabilirsen çok güzel olur.Hatta yapabilirsen videoyla anlatarak yapman bambaşka olur Very Happy
Günes

Günes

Doğum tarihi : 01/11/74
Aracınızın Modeli : 1993 Broadway

MesajKonu: Geri: brodwaymı az yakar fairwaymı   brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty2009-03-11, 13:54

vatoz00
iyide benim LPG regülatörü BRC. sizin ki ne marka. siz gönderin ben yazıp çizeyim.
atiker yada voltran sa olay değişiyor.
Günes

Günes

MesajKonu: Geri: brodwaymı az yakar fairwaymı   brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty2009-03-11, 13:55

93 spring

aman abi unutmuşum pardon abi senin arabada karbüratör alt takozu yok. buji ve kabloları yok. hava filtresi yok. alaktronik ateşleme ünütesi avasn hortumu filan yok SmileSmileSmileSmileSmile unutmuşum.
Günes

Günes

MesajKonu: Geri: brodwaymı az yakar fairwaymı   brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty2009-03-11, 13:56

93 spring

abi prensip abi şimdi benim dediklerimden hiç bişemi anlamadın yani.?
vatoz00

MesajKonu: Geri: brodwaymı az yakar fairwaymı   brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty2009-03-11, 14:01

Günes demiş ki:
vatoz00
iyide benim LPG regülatörü BRC. sizin ki ne marka. siz gönderin ben yazıp çizeyim.
atiker yada voltran sa olay değişiyor.
markası aroid mi yazıyor ne austrlia bilmem ne felan yazıyo ben de anlamadım.Ama aroid yazıyo.Çok eski bir regülotörmüş öyle dedi usta.
Günes

Günes

MesajKonu: Geri: brodwaymı az yakar fairwaymı   brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty2009-03-11, 14:05

93 spring

abi biliyorum şaka yaptık sen demezmiydin ben şenşakrak biriyim diye. abi bunlar temel bilgiler. basit şeyler Allahdan şanzıman sekroneç segmanlarını tartışmıyoruz valla konik dişli ne diye sorsan bayılırdım burada:)Smile ben resmi bekliyorum regülatör resmini.?
Günes

Günes

MesajKonu: Geri: brodwaymı az yakar fairwaymı   brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty2009-03-11, 14:06

vatoz00 abim resim çekme durumun yok mu .? internette arattırma şimdi bana :9 istersen normal şekide bana tarif et . kaç vida var filan ama sağlıklı olmaz sanmam Smile
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: brodwaymı az yakar fairwaymı   brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty2009-03-11, 14:07

.

En son 93 spring tarafından 2009-03-12, 14:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Günes

Günes

MesajKonu: Geri: brodwaymı az yakar fairwaymı   brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty2009-03-11, 14:08

93 spring abi ne kusuru sana saygım sonsuz hem abimsin hem büyüğümsün asla bir densizliğim olamaz sana karşı. ben senin her haline sığınarak espiri yapıyorum zaten. Smile
Günes

Günes

MesajKonu: Geri: brodwaymı az yakar fairwaymı   brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty2009-03-11, 14:15

vatoz00 resim çekmeye gittin sanırım abi. bekliyorum. bakalım nasıl bişe
vatoz00

MesajKonu: Geri: brodwaymı az yakar fairwaymı   brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty2009-03-11, 14:18

geliyor çektim geldim atayım bilgisayara
Günes

Günes

MesajKonu: Geri: brodwaymı az yakar fairwaymı   brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty2009-03-11, 14:20

Smile oke detaylı ve net olsa bari Smile
Günes

Günes

MesajKonu: Geri: brodwaymı az yakar fairwaymı   brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty2009-03-11, 14:42

Bak şimdi abim. eski tip LPG regülatörlerinde diafram silikon bazlı ipeksi bir bez üzerine yapıştırma şeklinde yapılıyordu. zamanla bu diafram kuruyor ve üzerindeki silikonlar dökülüyordu. 15.000 km sonra çöp oluyordu. bu eski tip regülatörlerde 2 kanal vardır. birinci kanal. aracın kalorifer peteğine giden antifiriz hortumundan geri besleme alır ve su girişide hemen kısa dolaşımı olan yani termosdada hiç bulaşmadan su pompasının çıkışından alınan yerden giriş beslemesi alınırdı. bu 1 su kanalı oluyor. 2. kanallar ise bu bahsettiğim regülatörün iç yapısı LPG nin depodan -70 derecede basınç altında sıvı şekilde gelen LPG kanalı. diaframın ilk karşılaştığı yüzeyde diaframı ileri geri ittiren bir sistem vardır. bu da her regülatörde olmazsa olmazlardan. ilkel regülatörlerde olmayabilir fakat. mutlaka vardır diye düşünüyorum . atmoster basıncınında bu işe katıldığını düşünecek olursan dış basıç ile iç basıncı dengede tutan bir delik olması lazım. bu delik senin regülatörde nerededir göremedim. ama mutlaka vardır. basınç denge deliği. ayrıca alt tarafında bir atık boşaltma tapası olması gerek. bir tanede rolanti yaylı ayar vidası. onu görüyorum zaten . ilk resimde bana göre solda gaz kesisici rölesinin ventil denir buna ventilin solunda. miksere giden hortumda da tekli vana var. doğruda yerleştirilmiş. ama eski olduğunu biliyorsun zaten. bu regülatöre yeni diafram bulmak yada tamiri ettirmek yerine, yapacağın masrafı adam akıllı bir LPG ciye giderek yenilettirmek daha mantıklı geliyor. yeni nesil regülatörler 50.000 km de deforma oluyor ayrıca diaframda kaucuk katkılı. eğer antifiriz kutusunda da LPG kokusu alıyorsan ve dışarıdan da acı LPG kokusunu regülatör etrafından alıyorsan artık ihtiyarı yolcu edip emekliye ayırmanın zamanı gelmiştir. Voltran önermiyorum. asla voltran alma. atiker yada fema uygun olur sanırım. bak eğer ustan kaliteli birisi olacaksa diyelim 120 dedi herhangi bir regülatöre. ver 120 tl yi 20 de bahşiş ver hakkı ile mikserden ana gaz filtreli kesicisine kadar yenilettir. ben olsam şahsen bu regülatörü 1 sn arabamın üstünde tutmam. sökerim ve yol kenarında bir tekme atarım bu regülatöre. canımı LPG kaçıran bir regülatöre asla teslim etmem. ciddi bir konu abim bu iş. tafsiyem yukarda izahım gibidir. değiştir onu bekleme hiç.oke mi.bozuk regülatör su hortumlarını şişirir antifirizi zayıf gördüğü yerlerden dışarı atmasına neden olur. daha Smile kolay gele.büyük sorunlar çıkarmadan dediğimi yapsan iyi olur vatoz00 kolay gele.
Günes

Günes

MesajKonu: Geri: brodwaymı az yakar fairwaymı   brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty2009-03-12, 13:14

abi resimleri kendi pc me alıyorum ..
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: brodwaymı az yakar fairwaymı   brodwaymı az yakar fairwaymı - Sayfa 2 Empty2009-03-12, 14:46

Siz iki usta bir olup bizi dışlayıp kendiniz mi muhabbet çeviriyonuz yoksa? :lazy: Rolling Eyes

brodwaymı az yakar fairwaymı
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Hangisi daha az yakar